Pro oběd do školní jídelny VŽDY s ISIC kartou nebo Lítačkou nebo identifikační kartou či čipem

Datum 26.2.2024

Žádáme rodiče, aby prověřili, že jejich dítě, náš žák a strávník má identifikační médium (ISIC nebo Lítačka nebo identifikační karta nebo čip) a nosí si jej pravidelně do školy.  V případě, že toto médium nemá, prosíme, pořiďte mu ho. Náš strávník pro odběr oběda musí toto médium mít. Děkujeme.

Vážení rodiče,
milí žáci,

v poslední době nás trápí, že  často dochází k tomu, že někteří žáci vyšších ročníků často přichází na oběd bez identifikačního média – ISIC nebo Lítačka nebo identifikační karta nebo čip a do kanceláře školy si chodí pro takzvaného „žolíka“. Žádáme rodiče, aby prověřili, že jejich dítě, náš žák a strávník má identifikační médium a nosí si jej pravidelně do školy.  V případě, že toto médium nemá, prosíme, pořiďte mu ho. Náš strávník pro odběr oběda musí ho mít. Na druhé straně jsme rádi, že naprostá většina strávníků si pravidelně objednává a vybírá jídla, která jim chutnají.

Dovolujeme si upozornit na Řád školní jídelny: ZŠ Kunratice | Vnitřní řád školní jídelny (zskunratice.cz), ze kterého citujeme:

ISIC x Lítačka x identifikační karta x čip

• K výdeji oběda slouží ISIC, Lítačka, identifikační karta (dále jen IK), čip.
  • ISIC, OC, Lítačku a čip je nutné u vedoucí školní jídelny aktivovat ve stravovacím programu – zdarma
  • Identifikační kartu je nutné zakoupit Hotovostní platbou ve výši 130,- Kč (poté ji lze používat po celou dobu docházky do školní jídelny za předpokladu, že ji strávník nezničí ani neztratí).
  • V případě, že strávník ISIC, Lítačku, IK nebo čip zapomene, o objednaný oběd nepřijde, musí si však v kanceláři ŠJ vyzvednout náhradní stravenku, tzv. „žolíka“.
  • Pokud strávník nemá identifikační médium více jak pět stravných dnů a tuto situaci neřeší, školní jídelna není povinna vydat strávníkovi oběd. Obědy jsou odhlášeny, dokud nedojde k zakoupení nebo aktivaci nového média.
  • Případnou ztrátu ISIC, Lítačky, IK nebo čipu musí strávník ihned nahlásit v kanceláři ŠJ, aby mohla být provedena okamžitá blokace a nedošlo k neoprávněnému výdeji stravy jinými strávníky.
  • Dojde-li ke ztrátě nebo poškození média k výdeji obědů, musí si strávník zajistit a aktivovat nové.

Kromě čipu, který si strávníci mohou pořídit v kanceláři školní jídelny, mohou používal ISIC kartu (ZŠ Kunratice | Naše škola vydává ISIC průkazy (zskunratice.cz)), kterou ve škole vystavujeme nebo Lítačku. Všechna tři média mají čip kompatibilní se zařízením ve školní jídelně.

Děkujeme za pochopení.

Vít Beran, ředitel školy
Hana Fehérová, vedoucí školní jídelny

P.S.: Postupně rušíme platby obědů přes SIPO. Informaci budeme zasílat v nejbližších dnech. Pro platbu za obědy prosíme nastavit trvalý příkaz. Pokyn, k tomuto zašleme. Děkujeme.