Edison 2015 v Kunraticích

Datum 21.12.2015
Edison 2015 v Kunraticích

Výuka angličtiny trochu jinak aneb projekt Edison na naší škole - NAHLÉDNĚTE jak probíhá letošní EDISON? V týdnu od 7. – 11. probíhá na naší škole projekt Edison. Na naší školu dorazili studenti z celého světa (bohužel tedy bez Bruna, který se vrátil do Brazílie).

Co je projekt EDISON? - Jak probíhá EDISON? - Rodiče, prosíme Vás o spolupráci. - Seznam studentů pro rok 2016

Vážení rodiče a milí žáci,

Již po třetí (Edison 2012 a Edison 2013)  budeme na naší škole hostit studenty v rámci projektu EDISON!  Letos ve dnech 7. – 11. prosince 2015.

Co je projekt EDISON?

EDISON je vzdělávací projekt, který zvyšuje mezikulturní vzdělanost u mladých lidí. Poskytuje mládeži v České republice prostor a motivaci k přemýšlení o budoucích možnostech, založených na poznání lidí z různých kultur a jejich chování. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, také oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty. Více informací: http://aiesec.cz/pro-skoly/

Jak probíhá EDISON?

Skupina 6 až 10 vysokoškolských studentů z různých zemí světa přijede do České republiky a stráví vždy týden na jedné střední nebo základní škole. Studenti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří na škole reprezentují svou zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Studenti a žáci tak mají možnost srovnání zemí s ČR i mezi sebou a tak více uvažovat, zda se jim dané podmínky líbí, nebo zda by je chtěli do budoucna změnit.

Rodiče, prosíme Vás o spolupráci.

Studenty potřebujeme ubytovat nejlépe v rodinách žáků naší školy od 6. do 13. prosince 2015! Jste odvážní a rádi poznáváte cizí kultury? Byli byste ochotni poskytnout střechu nad hlavou a stravu mladému člověku možná z druhého konce světa a rozšířit si tak i vlastní obzory a angličtinu? Vyplňte prosím přihlášku a do 18. 11.2015 odevzdejte třídnímu učiteli nebo učiteli anglického jazyka.

Seznam studentů pro rok 2016

Wojciech Węgrzyniak

Studuji: sociologii

Proč chci do ČR: Hlavně kvůli Praze, kterou jsem fascinovaný. Vím něco málo o české historii, zvycích a učím se jazyk. Chci vidět v čem jsou věci v ČR podobné a v čem jsou naopak rozdílné oproti Polsku. Doufám, že díky tomu uvidím obyčejné věci v novém světle.

Proč chci na EDISON: Dostal jsem tu příležitost.

Zájmy: hudba, počítače, knížky, cestování

Země původu: Polsko

Winny Bong

Studuji: účetnictví

Proč chci na EDISON: Chci získat praktické zkušenosti s vyučováním. Chci vám povědět o své zemi, a to nejen to, co je na ní hezké, ale i co je v ní potřeba zlepšit.

Zájmy: potkávání lidí z jiných zemí, objevování, kočky, sport (stolní tenis, badminton, plavání a biliard)

Na co se můžete těšit: ochutnávky jídla, indonéskou školní uniformu, moje pokusy o češtinu

Země původu: Indonésie

Goh Jun Jie (JJ)

Studuji: účetnictví

Proč chci do ČR: Nikdy jsem nebyl v Evropě a chtěl bych poznat českou kulturu. ČR se mi zdá zajímavá, chtěl bych zažít život po česku a něco se tady od lidí naučit.

Proč chci na EDISON: Rád zažívám nové věci a výzvy. Chtěl bych vyprávět o Malajsii a o tom, jaké kultury se zde setkávají a mísí. Doufám, že se mi povede povzbudit studenty k tomu, aby se nebáli mluvit s lidmi z jiných zemí a sdílet s nimi navzájem svou kulturu.

Na co se můžete těšit: přivezu ochutnávku sladkostí, budeme hrát tradiční malajské hry

Země původu: Malajsie

Tandis Karimian

Studuji: mezinárodní právo

Proč chci do ČR: Protože jsem slyšela, že je to jedna z nejkrásnějších, kulturně bohatých zemí na světě.

Proč chci na EDISON: Těším se na práci v týmu a vzájemnou podporu. Taky se těším na komunikaci se studenty, protože si myslím, že právě v jejich rukou leží naše budoucnost.

Zájmy: poznávání kultur, čtení, koukání na filmy, divadlo, běhání

Země původu: Írán

Rebeca Naranjo (Rebe)

Studuji: architekturu

Proč chci na EDISON: Moc se mi líbí projekt, kde budu v Čechách pracovat s mladými lidmi, ukazovat svoji kulturu a poznávat vaši. Za posledních pár let jsem doma ubytovávala lidi z různých zemí a každý z nich mi dal mnoho do života, dozvěděla jsem se o jejich kultuře, náboženství, nebo třeba hudbě. Když jsem dostala příležitost předat podobné věci v Čechách, musela jsem ji přijmout J Mám zkušenosti s učením různých předmětů a učím moc ráda, takže se těším na vás!

Zájmy: učení různými metodami, design, návrhy oblečení, jóga, běhání, malování

Země původu: Kostarika

Bruno Hermsdorff Menezes

Studuji: učitelství – biologii

Proč chci na EDISON: Je to pro mne velmi příjemný způsob, jak ukázat svou kulturu a poznat tu českou. Těším se na poznání českého školního systému, způsobu zdejší výuky a práce s vámi, a na ukázku toho, jak to děláme v Brazílii. A samozřejmě je to také výborná příležitost k procvičení angličtiny.

Můžete se těšit na ukázku brazilských tanců, nebo třeba jídla – přivezl jsem si potřebné ingredience, abych vám mohl něco dobrého připravit.

Zájmy: procházení se, potkávání nových lidí, poznávání nových kultur, jídlo

Země původu: Brazílie